Dane a účtovníctvo 11/2018

Akcia -20%

V publikácii informácie z týchto oblastí - mzdové veličiny od 1. 1. 2019, tuzemské samozdanenie stavebných prác, sponzorstvo v účtovníctve a v zákone o dani z príjmov, diskriminácia dôchodcov pri platení preddavkov na daň a iné.

Ušetríte
20% = 1,88 €
Cena s DPH
9,38 € 7,51 €
Cena bez DPH
7,82 € 6,26 €
Rok vydania
2018
Počet strán
76
Formát
A4
Väzba
mäkká väzba
Forma produktu
Tlačená publikácia
Vydavateľstvo
Poradca podnikateľa, spol. s r. o.

Dane a účtovníctvo 11/2018

V publikácii informácie z týchto oblastí - mzdové veličiny od 1. 1. 2019, tuzemské samozdanenie stavebných prác, sponzorstvo v účtovníctve a v zákone o dani z príjmov, diskriminácia dôchodcov pri platení preddavkov na daň a iné.
Osnova publikácie:
  • Mzdy a odvody

Mzdové veličiny od 1. 1. 2019 (Bc. Katarína Danajovičová)
Prehľadný sumár mzdových veličín platných v roku 2019: minimálna mzda a minimálne mzdové nároky, mzdové zvýhodnenia, životné minimum, nezdaniteľné časti základu dane, daňový bonus, poistné na sociálne a zdravotné poistenie, sumy stravného, exekučné zrážky a pod.

  • Daň z pridanej hodnoty

Tuzemské samozdanenie stavebných prác (Ing. Anton Kolembus)
V príspevku ponúkame odpovede na najčastejšie otázky, ktoré môžu vystať pri dodaní stavieb z hľadiska prenosu daňovej povinnosti podľa § 69 ods. 10 až 12 zákona o DPH. Kedy vôbec dôjde k prenosu a kedy nie? Ako správne zatriediť činnosti podľa klasifikácie CPA? Čo s daňovým priznaním a kontrolným výkazom DPH? V akých situáciách je potrebná oprava základu dane?

  • Podvojné účtovníctvo

Špecifiká zásob v podvojnom účtovníctve vo väzbe na osobitné predpisy (Ing. Nadežda Cígerová)
V článku sa zameriavame na účtovanie materiálu a tovaru ako súčastí krátkodobého finančného majetku. Z pohľadu zákona o dani z príjmov a zákona o DPH rozoberieme čiastkové témy, ako je napr. nákup náhradných dielov, účtovanie obalov, účtovanie konsignačného skladu, ale ponúkneme aj komplexný návod, aký spôsob evidencie zásob si zvoliť – priebežný alebo periodický.

Predaj podniku v podvojnom účtovníctve (Ing. Eva Gášpárová)
Zmena majiteľa podniku prináša povinnosti pre predávajúceho aj kupujúceho. Ako korektne postupovať v daňovej aj účtovnej oblasti, priblížime v článku.

  • Daň z príjmov

Sponzorstvo v účtovníctve a v zákone o dani z príjmov (Ing. Martina Oravcová)
Kedy je sponzorské u donora daňovo uznateľným výdavkom? Aké povinnosti má sponzorovaná osoba? Ako sa u nej takýto príjem daňovo posudzuje? V článku odpovieme na tieto aj ďalšie otázky a zároveň načrtneme účtovanie sponzorského pre jednoduché aj podvojné účtovníctvo.

Diskriminácia dôchodcov pri platení preddavkov na daň (Ing. Marián Drozd)
Autor sa v príspevku púšťa do polemiky s finančnou správou, keď namieta voči jej metodickému pokynu k plateniu preddavkov na daň, ktorý prináša právnu neistotu a znevýhodňuje poberateľov dôchodkov.