Daňová optimalizácia: Náklady súvisiace so založením spoločnosti

So vznikom účtovnej jednotky sú spojené povinné poplatky a iné výdavky, ktoré súvisia so založením účtovnej jednotky ešte pred jej vznikom (teda pred jej zápisom do Obchodného registra v prípade ...

Cena s DPH
12,00 €
Cena bez DPH
10,00 €
Rok vydania
10/2015
Formát
Online video
Forma produktu
Videoškolenie
Dĺžka
12 minút
Vydavateľstvo
Poradca podnikateľa, spol. s r. o.
Autor
Ing. Ivana Glazelová
+ -

Daňová optimalizácia: Náklady súvisiace so založením spoločnosti

So vznikom účtovnej jednotky sú spojené povinné poplatky a iné výdavky, ktoré súvisia so založením účtovnej jednotky ešte pred jej vznikom (teda pred jej zápisom do Obchodného registra v prípade obchodných spoločností alebo zápisom do Živnostenského registra v prípade samostatne zárobkovo činných osôb). Aké to sú, sa dozviete vo videoškolení od lektorky Ing. Ivany Glazelovej.
Podľa § 4 ods. 4 ZDP – Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky (napríklad nájom, notárske poplatky, resp. iné poplatky) spojené so začatím činnosti, vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať. Výdavky spojené so začatím činnosti, vynaložené v kalendárnom roku pred začatím činnosti sa v jednoduchom účtovníctve účtujú až v rámci uzávierkových účtovných operácií na konci roka.

Ukážka