Pracovné právo 2019

Príďte sa aj vy podeliť o svoje poznatky z oblasti pracovnoprávnych vzťahov a spoločne tak prostredníctvom praktických znalostí a rád hľadajme riešenia aktuálnych problémov na Slovensku. Už v druhej polovici novembra pripravujeme ďalšiu z prestížnych EPI konferencií od spoločnosti Poradca podnikateľa, ktorá bude zameraná na vzťahy medzi zamestnancami a ich zamestnávateľmi v oblasti pracovného práva.

Forma produktu
Konferencia
Miesto konania
Hotel Grand****, Jasná
Dátum konania
18.-19.11.2019
Autor
prof. JUDr. Helena Barancová, DrSc., JUDr. Jana Žuľová, PhD., Ing. Nora Lauková, doc. JUDr. Marcel Dolobáč, PhD.
Bez DPH S DPH
Hotel Grand****, Jasná 18. – 19. 11. 2019 200 € 240 €

Pracovné právo 2019

Príďte sa aj vy podeliť o svoje poznatky z oblasti pracovnoprávnych vzťahov a spoločne tak prostredníctvom praktických znalostí a rád hľadajme riešenia aktuálnych problémov na Slovensku. Už v druhej polovici novembra pripravujeme ďalšiu z prestížnych EPI konferencií od spoločnosti Poradca podnikateľa, ktorá bude zameraná na vzťahy medzi zamestnancami a ich zamestnávateľmi v oblasti pracovného práva.

Vzhľadom na súčasnú situáciu na globálnych trhoch sme sa prostredníctvom podujatia rozhodli pomôcť zamestnávateľom prekonať ich existujúce problémy a umožniť im stretnúť sa priamo s tvorcami zákona, zamestnávateľmi, zástupcami právneho odvetvia, samotnými personalistami alebo inými predstaviteľmi z praxe.

Okrem 2 dní nabitých vedomosťami na vás čaká v 1. deň konferencie aj večerný raut s tombolou o skutočne hodnotné ceny či wellness služby v lukratívnych priestoroch Hotela Grand**** Jasná a relax v prostrední Nízkych Tatier počas celého podujatia.

Čo vás čaká?

 • podrobný prierez legislatívou a jej aplikačnou praxou
 • konzultácia a riešenia najčastejších problémov v oblasti pracovného práva
 • tvorcovia zákona a zástupcovia firiem alebo právneho odvetia na jednom mieste
 • 30-dňová konzultácia z oblasti miezd a personalistiky aj po skončení podujatia

Podujatím vás budú sprevádzaťJUDr. Jana Žuľová, PhD. (Odborná asistentka, Katedra pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia), Ing. Nora Lauková (Majiteľka a manažérka, Vzdelávacia inštitúcia F.A.M.E., s.r.o.), doc. JUDr. Marcel Dolobáč, PhD. - moderátor (Vedúci Katedry pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach), prof. JUDr. Helena Barancová, DrSc. (Spoluzakladateľka obnovenej Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave, Vedúca Katedry pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia)

PROGRAM

1.deň

9:30 – 10:30 hod. - registrácia účastníkov

10:30 – 12:00 hod. - diskriminácia v pracovnoprávnych vzťahoch v najnovšej judikatúre národných a európskych súdov (diskriminácia podľa pohlavia (tehotenstva), veku, zdravotného postihnutia, náboženstva a viery, sexuálnej orientácie a ďalších diskriminačných znakov), prof. JUDr. Helena Barancová, DrSc., (spoluzakladateľka obnovenej Právnickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave, Vedúca Katedry pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia)

12:00 – 13:00 hod. - obed

13:00 – 14:00 hod. - ako správne neverbálne identifikovať uchádzača na správne miesto, Ing. Nora Lauková (majiteľka a manažérka, Vzdelávacia inštitúcia F.A.M.E., s.r.o.)

14:00 – 14:45 hod. - predzmluvné vzťahy (ako postupovať, aby nedošlo k diskriminácii, aké sú informačné povinnosti zamestnávateľa, ktoré otázky sú dovolené a ktoré zakázané, ako postupovať, ak zamestnanec zatají informácie), doc. JUDr. Marcel Dolobáč, PhD., (vedúci Katedry pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach)

14:45 – 15:00 hod. - prestávka s občerstvením

15:00 – 16:00 hod. - skončenie pracovného pomeru (dôvody skončenia pracovného pomeru, aktuálna rozhodovacia prax, porušenie pracovnej disciplíny v rozhodovacej činnosti), doc. JUDr. Marcel Dolobáč, PhD., (vedúci Katedry pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach)

16:00 – 17:00 hod. - panelová diskusia so všetkými prednášajúcimi

17:00 – 17:15 hod. - HAPPi day

19:00 hod. - večerný raut a tombola s atraktívnymi hodnotnými cenami

 

2.deň

9:00 – 10:00 hod. - Aktuálne problémy v pracovnoprávnych vzťahoch so zamestnávateľmi a zamestnancami zo zahraničia aktuálne v roku 2019 z pohľadu inšpekcie práce, Mgr. Miroslava Mošonová, (riaditeľka Odboru inšpekcie práce, Národný inšpektorát práce)

10:00 – 10:45 hod. - ochrana osobných údajov a GDPR na pracovisku, JUDr. Jana Žuľová, PhD., (Odborná asistentka, Katedra pracovného práva a práva sociálneho zabezpečenia)

10:45 – 11:00 hod. - prestávka s občerstvením

10:15 – 12:00 hod. - panelová diskusia

12:00 hod. - ukončenie konferencie s obedom

 

Čo zahŕňa vstupenka?

 • bezplatné služby daňovej a mzdovej pohotovosti až na 30 dní
 • účasť na odbornom programe
 • rozsiahle pracovné materiály
 • obed a ďalšie občerstvenie počas konferencie
 • voucher na bezplatný mesačný prístup k manažérskemu portálu www.ezisk.sk
 • 10 % zľava na nákup v našom eshope www.zakon.sk

* V cene nie je zahrnuté ubytovanie, ktoré si musí účastník kvôli zmenenej legislatíve hradiť osobitne. Účastníkom konferencie poskytujeme zľavu na ubytovanie v Hoteli Grand**** Jasná.

Doplňujúce informácie pre záujemcov o ubytovanie

Účastníci konferencie majú nárok na zľavnené ubytovanie v Hoteli Grand**** Jasná.

Cena ubytovania po zľave je nasledovná:

Štandard izba Izba DELUXE 
JednolôžkováDvojlôžkováJednolôžkováDvojlôžková
70 €80 €70 €80 €

Rezervácia ubytovania:

 • Rezervácia ubytovania v termíne konferencie - v termíne 18. – 19. 11. 2019 je potrebné pre uplatnenie zľavy uviesť promokód: PP019

Rezervovať

 • Rezervácia predĺženého pobytu - v termíne 17. – 18. 11. 2019 je potrebné pre uplatnenie zľavy uviesť promokód: PP017

Rezervovať

 • Rezervácia predĺženého pobytu - v termíne 19. – 20. 11. 2019 je potrebné pre uplatnenie zľavy uviesť promokód: PP017

Rezervovať

Ubytovanie zahŕňa:

 • raňajky
 • wifi pripojenie
 • 3-hodinový vstup do wellness a fitness centra
  (1-krát za pobytový deň)
 • gopass kartu grátis
 • papuče a župan na izbách pre ubytovaných hostí
 • parkovanie

 

Dôležité upozornenie:
Uvedený promokód je určený fyzickým osobám. V prípade, že budete chcieť faktúru ako právnická osoba, prosíme, aby ste dodržali jeden z nasledujúcich postupov:

1. Platba na fyzickú osobu (nepodnikateľa)

V prípade, že je pre vás prijateľný a postačujúci doklad o zaplatení na fyzickú osobu (nepodnikateľa), môžete realizovať platbu priamo pri rezervácii.

2. Platba na právnickú osobu/fyzickú osobu (podnikateľa)

V prípade, že máte záujem o daňový doklad vo forme faktúry vystavenej v prospech právnickej osoby alebo fyzickej osoby (podnikateľa), ste povinný nás o tejto skutočnosti informovať ešte predtým, než rezerváciu uhradíte platobnou kartou, alebo ešte predtým, než zadáte bankový platobný príkaz na úhradu, a to s uvedením presných a správnych fakturačných údajov právnickej osoby (obchodné meno, sídlo, IČO, DIČ, IČ DPH, zápis v obchodnom registri, bankové spojenie) alebo fyzickej osoby (podnikateľa) (obchodné meno, miesto podnikania, IČO, DIČ, IČ DPH, zápis v živnostenskom alebo inom registri, bankové spojenie). Zmena fakturačných údajov po realizácii platby za pobyt alebo po príchode do hotela už nie je možná.