Zakon.sk - právo, dane a účtovníctvo, mzdy, verejná správa, vzdelávanie

Novinky

Viac
 • Prekážky v práci v roku 2024 – praktické rady a postupy

  Aké okolnosti sa považujú za prekážky v práci? Kedy musí zamestnanec dostať platené voľno a v akej výške? V tomto 2-hodinovom webinári s lektorkou Ing. Martinou Švaňovou sa dozviete všetko dôležité o prekážkach v práci z pohľadu personalistu, zamestnávateľa i mzdára. Vysvetlíme si, aké sú vaše povinnosti voči zamestnancom v prípade prekážok v práci, ako správne posúdiť typ prekážky a jej mzdový vplyv, akú dokumentáciu vyžadovať od zamestnanca pri prekážke v práci, ako vypočítať náhradu mzdy, aké sú vaše povinnosti v súvislosti s materskou či rodičovskou dovolenkou a mnoho ďalšieho.

  84 € s DPH 70 € bez DPH

  Detail
 • Zákon o ochrane spotrebiteľa, Zákon o reklame

  Podľa právneho stavu k 20. 6. 2024 (Úplné znenia zákonov 19/2024).

  12,30 € s DPH 10,25 € bez DPH

  Detail
 • Objednávky vo verejnej správe – ako ich správne vystaviť a zverejniť po zmenách od roku 2024

  Zamestnanci verejnej správy, trápia vás otázky ohľadom vystavovania, obehu a zverejňovania objednávok? Alebo si neviete poradiť s novelou, ktorá v roku 2024 zaviedla nové termíny, upravila rozsah zverejňovaných údajov a priniesla tiež zmeny pri zverejňovaní dodatkov, objednávok v centrálnom portáli a podobne? Potom si nenechajte ujsť náš webinár s PhDr. Jozefom Sýkorom, MBA, DSc., ktorý pôsobí ako kontrolór vo verejnej správe. Z prvej ruky tak získate overené informácie, postupy a odpovede na vaše otázky. Naučíte sa, ako správne zverejňovať objednávky, aké sú povinné údaje, ako kontrolovať ich vystavovanie a ako zabezpečiť obeh dokladov aj finančnú kontrolu.

  84 € s DPH 70 € bez DPH

  Detail

Aktuálne školenia

Viac
 • Ako efektívne využiť pravidlá INCOTERMS 2020 v roku 2024

  Naučte sa efektívne využívať pravidlá INCOTERMS 2020 v medzinárodnom obchode. Webinárom vás prevedie Marián Šašala, ktorý má viac ako 20-ročné skúsenosti v colnej oblasti. Pomôže vám získať dôveru pri uzatváraní medzinárodných obchodných dohôd, vďaka čomu budete schopní efektívne riadiť celý dodací proces. Na webinári sa oboznámite s prepravnými nákladmi i dodacími podmienkami a naučíte sa ich správne koordinovať. Znalosti získate aj o pravidlách INCOTERMS pri dodaní tovaru do skladov v režime call-off stock a pri trojstrannom obchode. Ak budete mať počas webinára akékoľvek otázky, neváhajte sa opýtať nášho lektora.

  84 € s DPH 70 € bez DPH

  Detail
 • Ako sa pripraviť na finančnú kontrolu vo verejnej správe v roku 2024

  Chcete sa zbaviť stresu z finančnej kontroly a s prehľadom ju zvládnuť? Potom sa prihláste na náš webinár s Ing. Ingrid Konečnou Veverkovou, ktorá je predsedníčkou Asociácie kontrolórov územnej samosprávy. Poradí vám, ako sa na kontrolu pripraviť a úspešne ju zvládnuť. Dozviete sa, aké sú vaše práva a povinnosti ako kontrolovaného subjektu, aké práva a povinnosti má kontrolný orgán, ako prebieha kontrola v praxi, na čo si dať pozor pri hospodárení s verejnými financiami a majetkom a aké sú najčastejšie chyby a ako sa im vyhnúť.

  84 € s DPH 70 € bez DPH

  Detail
 • Nové pravidlá pre vydávanie záväzných stanovísk orgánom územného plánovania od 1. 4. 2024

  Ste stavebník alebo orgán územného plánovania? Pozor na novú úpravu vydávania záväzných stanovísk o súlade so záväznou časťou územnoplánovacej dokumentácie, ktorú od 1. júna 2024 zavádza novela č. 46/2024 Z. z. Ako má po novom postupovať orgán územného plánovania a čo musí splniť stavebník, vám poskytne na našom webinári Mgr. Slavomíra Salajová z Úradu pre územné plánovanie a výstavbu SR.

  84 € s DPH 70 € bez DPH

  Detail

Obľúbené

Viac
 • EPI Právny online systém

  EPI je odborný online systém ekonomických a právnych informácií a služieb. Je postavený na najmodernejších technológiách spracovania odborných informácií, vďaka ktorým prináša prostredníctvom úplne nových funkcií najkomfortnejšie užívateľské prostredie.


  Systém EPI je navrhnutý tak, aby okamžite vyhľadal a poskytol informácie aj o tých najzložitejších otázkach a umožnil získať informácie z rôznych pohľadov. A keďže je systém EPI vytvorený tak, aby dokázal využiť všetky dostupné odborné informácie a súvislosti okamžite na jednom mieste a v jednom momente, umožní každému užívateľovi byť vysoko efektívnym a časovo flexibilným. 

  450 € s DPH 375 € bez DPH

  Detail
 • Vedenie jednoduchého účtovníctva

  Aj v roku 2024 vám prinášame obľúbenú elektronickú príručku Vedenie jednoduchého účtovníctva. Zrozumiteľne a systematicky vysvetľuje účtovanie fyzických osôb, ktoré pri svojom podnikaní uplatňujú skutočne preukázané výdavky.
  Účtujte v súlade s aktuálnymi zákonmi a platnými sumami. Praktické príklady vám ukážu, ako na to.

  22,74 € s DPH 18,95 € bez DPH

  Detail
 • Mzdové centrum - odborný online systém

  Mzdy a personalistika na jednom mieste - odborný online systém poskytujúci overené informácie z oblastí miezd, pracovného práva a personalistiky podľa najnovších zákonov, vyhlášok a noviel.

  Zakúpením produktu získavate ročný prístup k celému obsahu, funkciám a službám systému www.mzdovecentrum.sk.

  426 € s DPH 355 € bez DPH

  Detail

Akcie

Viac