Manažment a podnikanie

Už je čas na Manažérsky diár 2019
26.09.2018

Už je čas na Manažérsky diár 2019

Tiež sa vám stáva, že na konci roka bojujete s dvomi diármi? Je to zákon schválnosti. Keď máte najviac práce a riešite i vianočný ošiaľ, práve v tej dobe chýbajú v diári listy na plánovanie termínov ďalšieho roka... Z týchto dôvodov sme navrhli náš diár pre rok 2019 od októbra 2018.
Profesijné priania pre Zlatú rybku
19.07.2019

Profesijné priania pre Zlatú rybku

V mnohých prípadoch naše konanie riadi inštinkt a pracuje na nevedomej úrovni v náš prospech. Naše podvedomie je veľmi široké a dokonca dokáže riadiť aj náš smer života. Porovnajme si ľudí, ktorí majú presne stanovené vízie a ciele, a tých, ktorí sa životom len nechajú unášať.  Rozdiel je evidentný.

Vždy pripravený alebo rýchlo až zbesilo
26.07.2018

Vždy pripravený alebo rýchlo až zbesilo

Nebojte sa, nebude to o pionierskom pokriku z minulosti ani o populárnom filme, ale o neustálej potrebe absorbovať stále rýchlejšie prichádzajúce zmeny a kvantum informácií, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán. Ruku na srdce, už sa vám stalo, že ste pri rokovaní počuli nový pojem, o ktorého význame ste si neboli istý? V odbornom svete, ktorý sa viac a viac globalizuje, na nás číhajú nové výrazy, metódy, postupy, osobnosti a. i. na každom kroku a z veľkej časti v anglickom jazyku.

Ach tie formality!
19.07.2018

Ach tie formality!

Podnikáte alebo pracujete vo firme, kde potrebujete občas vytvoriť sami zmluvu, interný firemný predpis alebo si overiť príklady z praxe?

Nejaký vzor sa vždy nájde, iba býva problém, či je aktuálny, či k nemu býva komentár, na čo je potrebné dať si pozor, ktorým zákonom sa riadi a pod.