Manažment a podnikanie
Profesijné priania pre Zlatú rybku
27.07.2018

Profesijné priania pre Zlatú rybku

V mnohých prípadoch naše konanie riadi inštinkt a pracuje na nevedomej úrovni v náš prospech. Naše podvedomie je veľmi široké a dokonca dokáže riadiť aj náš smer života. Porovnajme si ľudí, ktorí majú presne stanovené vízie a ciele, a tých, ktorí sa životom len nechajú unášať.  Rozdiel je evidentný.

Tí, ktorí majú stanovenú víziu a životné ciele, sú úspešnejší. Dokonca aj odborníci odporúčajú mať stanovený plán na najbližší rok a víziu na 5 rokov spísanú na papieri. Už len to, že si svoje smerovanie sformulujete, vám pomôže myšlienky utriediť a informácie lepšie ukotviť v mozgu.

Vždy pripravený alebo rýchlo až zbesilo
26.07.2018

Vždy pripravený alebo rýchlo až zbesilo

Nebojte sa, nebude to o pionierskom pokriku z minulosti ani o populárnom filme, ale o neustálej potrebe absorbovať stále rýchlejšie prichádzajúce zmeny a kvantum informácií, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán. Ruku na srdce, už sa vám stalo, že ste pri rokovaní počuli nový pojem, o ktorého význame ste si neboli istý? V odbornom svete, ktorý sa viac a viac globalizuje, na nás číhajú nové výrazy, metódy, postupy, osobnosti a. i. na každom kroku a z veľkej časti v anglickom jazyku.

Ach tie formality!
19.07.2018

Ach tie formality!

Podnikáte alebo pracujete vo firme, kde potrebujete občas vytvoriť sami zmluvu, interný firemný predpis alebo si overiť príklady z praxe?

Nejaký vzor sa vždy nájde, iba býva problém, či je aktuálny, či k nemu býva komentár, na čo je potrebné dať si pozor, ktorým zákonom sa riadi a pod.

ZISK MANAŽMENT časopis – život slovenských manažérov
29.06.2018

ZISK MANAŽMENT časopis – život slovenských manažérov

Odborný mesačník, v ktorom nájdete aktuálne témy rezonujúce v biznise.  Témami cielime presne na manažérov, biznismenov a podnikateľov v segmente malých a stredných firiem. Fungujeme pod značkou Poradca Podnikateľa, ktorý vydáva odborné publikácie už 28 rokov.